Αγιασμός 2021

Ο Aγιασμός του ΓΕΝΙΚΟΥ ΛΥΚΕΙΟΥ ΤΡΟΠΑΙΩΝ

για το νέο σχολικό έτος 2021-2022 θα πραγματοποιηθεί

τη Δευτέρα 13 Σεπτεμβρίου 2021 στις 09:30 το πρωί από κοινού με το Γυμνάσιο Τροπαίων.

Ώρα προσέλευσης μαθητών/τριων: 09: 00

Αμέσως μετά οι μαθητές θα παραλάβουν βιβλία και πρόγραμμα.

Επιπλέον, σύμφωνα με την ανακοίνωση του Υπουργείου Παιδείας& Θρησκευμάτων,

Μαθητές και εκπαιδευτικοί θα προσέρχονται στις σχολικές μονάδες ως εξής:

• οι μαθητές με πιστοποιητικό εμβολιασμού (για τους μαθητές 12 ετών και άνω) ή βεβαίωση παρελθούσας νόσησης (τελευταίου εξαμήνου) ή δήλωση αρνητικού αυτοδιαγνωστικού (σελφ) τεστ, το οποίο θα πραγματοποιείται δύο φορές την εβδομάδα (Τρίτη και Παρασκευή), έως και 24 ώρες πριν από την προσέλευση στο σχολείο,

• οι εκπαιδευτικοί με πιστοποιητικό εμβολιασμού ή βεβαίωση παρελθούσας νόσησης από κορωνοϊό (τελευταίου εξαμήνου) ή βεβαίωση αρνητικού εργαστηριακού τεστ, το οποίο θα πρέπει να πραγματοποιείται επίσης δύο φορές την εβδομάδα (Τρίτη και Παρασκευή) με ευθύνη και κόστος του εργαζομένου.

• Η χρήση της μάσκας είναι υποχρεωτική για όλους/ες

Την πρώτη μέρα του Αγιασμού, κατ΄ εξαίρεση είναι απαραίτητη η προσκόμιση των παραπάνω δικαιολογητικών τη Δευτέρα 13/9/2021 αντί της Τρίτης.